Príbehy

Neviem ako ďalej

Môj manžel je gamblerom. Hráva na hracích automatoch. Dostal nás už do dlhov v celkovej hodnote 6 600 eur. Keď som sa to dozvedela, myslela som, že to neprežijem. Jeho problémy sa stali našimi problémami, a tak som si našla brigádu, aby sme boli schopní sa z toho dlhu dostať. On bol bez práce a odmietal zamestnať sa za nižšiu mzdu. Hru na automatoch videl ako príležitosť priniesť do domáceho rozpočtu nejaké peniaze. Jasné, že to nefungovalo, iba to naše problémy len zhoršovalo.

Raz som si začala všímať, že sa nám „strácajú“ peniaze z účtu. Keď som ho konfrontovala, priznal sa mi, že hrá na automatoch. Taktiež sa priznal, že si svoj problém uvedomuje a že už má za sebou aj viaceré terapie. Uchlácholil ma rečami, že to celé už pochopil a že s tým prestane. Avšak až teraz si uvedomujem, ako ľahkovážne som vtedy k tejto celej veci pristupovala. Nemala som poňatia o tom, aká vážna situácia to bola a aké riziko sa za ňou skrýva. Navonok sa zdalo, že to dostal pod kontrolu, až na jeden večer, keď to znova vyšlo na povrch. Prehral vtedy ďalších tisíc eur. Zo zúfalstva som preplakala celú noc. Znova sme si museli požičať. Manžel svoju závislosť už nevládal predo mnou skrývať a brával si peniaze z nášho účtu aj napriek tomu, že vedel, že sa to dozviem.

Nakoniec som dospela k tomu, že som mu dala poslednú šancu. Začal znova s terapiou. Ja som si založila osobitný účet, aby sme financie ako-tak dostali pod kontrolu. Neviem ako to bude ďalej. Uvedomuje si svoje zlyhanie a chce za touto etapou svojho života spraviť bodku. To, či sa nám to podarí, je neisté. Keďže klamstiev som si od neho užila dosť, dostala som sa do bodu, že mu už viac neverím. Je vo mne veľa otázok. Premýšľam stále nad tým, ako by som mu mohla pomôcť, či robím všetko správne, či mu mám dávať peniaze a koľko. Avšak viem, že sa s ním nechcem rozviesť. Stále ho ľúbim.

foto: ilustračné

STOP hazardu v Bratislave

Chcem podpísať petíciu